تهران، بزرگراه مدرس شمال، خیابان شهید دستگردی (ظفر)، خیابان فرید افشار، خیابان دولتشاد شرقی، نبش جام، پلاک ۱، طبقه۲ غربی، واحد ۹
صندوق پستی: ۸۵۴۷-۱۵۸۷۵
تلفـن: ۸۸۵۴۶۶۱۹ | ۸۸۵۴۶۶۲۰ | ۸۸۵۴۶۶۲۱ (۹۸۲۱+)

 

ضمن استقبال از توجه و تمایل آن واحد محترم نسبت به حضور سومین نمایشگاه بین‌المللی بیمارستان سازی،تجهیزات و تاسیسات بیمارستانی و صنایع وابسته، توجه جنابعالی را به این نكته جلب می نماید كه عدم مطالعه كامل مقررات نمایشگاهها از سوی شرکت کنندگان محترم همواره باعث بروز پاره ای مشكلات در امر برپایی نمایشگاه می شود كه ناشی از عدم آگاهی ایشان از قوانین و ضوابط مصوب و مصرح در این خصوص می باشد. لذا از كلیه متقاضیان محترم تقاضا می شود قبل از تكمیل نمودن فرم ثبت نام و حضور در نمایشگاه این مقررات را بطور كامل و دقیق مطالعه فرمایند. تكمیل و تحویل فرم ثبت نام از سوی شركت كننده به برگزاركننده بدین معنی تلقی میشود كه متقاضی مشاركت در نمایشگاه بدواً مقررات مربوطه را مطالعه نموده و با علم و آگاهی كامل از قوانین موجود نسبت به انجام مراحل ثبت نام و حضور در نمایشگاه اقدام نموده است. لذا مسئولیت هرگونه اقدام یا ناهماهنگی كه بدلیل عدم آگاهی از مقررات نمایشگاه از سوی شركت كنندگان صورت پذیرد بر عهده ایشان بوده و برگزاركننده از عواقب ناشی از آن مبرا می باشد مقررات نمایشگاهی برای کلیه شرکت کنندگان محترم صرفنظر از متراژ غرفه ، میزان هزینه ای که برای مشارکت خود میکنند و یا ارزی یا ریالی بودن مشارکت ایشان لازم الاجرا است. لذا خواهشمند است تنها درصورت قبول آنها نسبت به امضاء فرمهای مشارکت و حضور در نمایشگاه اقدام فرمایید.

 • بخش اول . ثبت نام در نمایشگاه و پرداخت هزینه اجاره بهاء غرفه
 1. تمامی فرم‌های لازم جهت مشارکت متقاضیان محترم برروی سایت اینترنتی نمایشگاه موجود می‌باشد . لذا خواهشمند است با مراجعه به وب سایت نمایشگاه فرم‌های مربوطه را پرینت گرفته و پس از تکمیل و مهر و امضاء ، در مهلت تعیین شده آنها را به ستاد برگزاری نمایشگاه تحویل فرمایید.
 2. برگزاركننده در پذیرش درخواستها اختیار تام دارد.
 3. مقتضی است كل هزینه مشاركت بر اساس فضای مورد درخواست به هنگام ثبت نام به شماره حساب اعلام شده پرداخت و رسید آن به همراه فرمهای درخواست مشاركت به برگزاركننده تحویل گردد.
 4. 4. حق انتخاب مكان غرفه براساس اولویت ثبت نام میباشد. بدین معنی كه متقاضیانی كه سریعتر نسبت به ثبت نام و پرداخت هزینه مشاركت خود اقدام نمایند، در خصوص انتخاب مكان غرفه بر سایرین تقدم خواهند داشت.
 5. لطفاً قبل از تایید مشاركت از سوی برگزاركننده نسبت به واریز وجوه اقدام ننمایید. واریز وجه ثبت نام قبل از تأیید برگزاركننده هیچگونه حقی را برای واریز كننده ایجاد نمی كند.
 6. پس از انتخاب غرفه توسط متقاضی، برگزارکننده نسبت به رزرو غرفه مذکور و صدور پیش فاکتور جهت واریز وجه ثبت نام اقدام مینماید . پیش فاکتور صادر شده فقط به مدت یک هفته از تاریخ صدور معتبر بوده و پس از آن درصورت عدم واریز وجوه مقرر، برگزارکننده هیچگونه تعهدی جهت حفظ غرفه برای متقاضی نداشته و در صورت لزوم نسبت به واگذاری آن به سایر متقاضیان اقدام خواهدنمود.
  7. تمامی شركت كنندگان محترم صرف نظر از اینكه در بخش ریالی یا ارزی ثبت نام می كنند و یا غرفه با تجهیزات یا خودساز انتخاب می نمایند می باید به همراه فرم ثبت نام خود،یك فقره چك به عنوان تضمین اجرای این مقررات(كه پس از امضاء فرم ثبت نام به منزله تعهدات ایشان خواهد بود) به ارزش 10/000/000 ریال به ازاء هر متر مربع غرفه به تاریخ 96/10/02 به ستاد برگزاری نمایشگاه تحویل نمایند.به موجب امضاء فرم ثبت نام،شركت كننده،برگزاركننده را مجاز می نمایدتا در صورت هرگونه عدول از مقررات كه مستلزم پرداخت هزینه یا جریمه ای از سوی غرفه دار باشد از محل این چك برداشت نماید.این موارد عمدتا شامل تضمین مقررات غرفه سازی و تخریب به موقع غرفه خودساز و خروج تجهیزات و ضایعات غرفه ها رأس مهلت اعلام شده،تضمین مقررات ارزی و ریالی،تضمین پرداخت بدهی های معوق و موارد مشابه می باشد.در صورتیكه مبلغ بدهی شركت كننده به ویژه به دلیل ارزی شدن فضای غرفه،از مبلغ كل چك تضمین بیشتر شود،رقم باقیمانده می بایدپیش از خاتمه نمایشگاه به طور كامل تسویه گردد.بدیهی است هرگونه همكاری بعدی ستاد با شركت كنندگان اعم از واگذاری غرفه و صدور مجوز های لازم،منوط به دریافت چك تضمین خواهد بود.ضمنأ در متن چك تضمین فقط عبارت” در وجه شركت مشاوران نمایشگاهی سپنتاس كیش “ و  درج شده از ذكر عباراتی نظیر ” بابت تضمین “ یا ” بابت مشاركت “ و امثالهم خودداری گردد در غیر این صورت مورد قبول نبوده و عودت میگردد.بدیهی است پس از پایان نمایشگاه و در صورت انجام تسویه حساب كامل توسط شركت كننده، چك مربوطه مسترد خواهد گشت.
 7. در صورتی که براساس اعلام مراجع موثق، متقاضی ثبت نام، در هر نمایشگاه دیگری سابقه تخطی از مقررات و یا عدم تسویه حساب کامل در نمایشگاهی را داشته باشد، برگزارکننده میتواند در هر مرحله ای از ثبت نام و حتی در صورت پرداخت هزینه مشارکت، ثبت نام متقاضی را لغو و وجوه پرداختی را مسترد نماید. در این زمینه انجمن برگزارکنندگان نمایشگاههای بین المللی ایران به عنوان مرجع اصلی جهت اعلام موارد تخلف شناخته می‌شود.
 8. درصورت پرداخت وجه مشاركت بصورت چك، تنها چك شركت متقاضی قابل پذیرش بوده و برگزاركننده از پذیرفتن چك اشخاص و یا چك سایر افراد حقیقی یا حقوقی معذورمی‌باشد.
 9. درج مشخصات شركت كنندگان و شرح فعالیت آنها در كتاب رسمی نمایشگاه به دو زبان فارسی و انگلیسی توسط برگزاركننده انجام خواهد شد. این امر اجباری بوده و شركت كنندگان محترم به منظور گردآوری مجموعه ای پربار و مفید ملزم به ارائه به موقع اطلاعات و مشخصات خود به هر دو زبان فارسی و انگلیسی بطور كامل می‌باشند.
 10. اطلاعات تكمیل شده توسط شركت كنندگان در فرم کتاب به همان صورت در كتاب نمایشگاه درج می شود و در صورت نقص یا عدم صحت آنها مسئولیتی متوجه برگزاركننده نخواهد بود.
 11. درخواست اعمال هر گونه تغییری در مندرجات فرم ثبت نام یا سایر فرمها، تنها بصورت مكتوب از سوی شركت كننده امكانپذیر خواهد بود.
 • بخش دوم . ضوابط مربوط به عرضه و نمایش كالاهای نمایشگاهی
 1. فقط كالاهایی مجاز به ارائه در نمایشگاه می باشند كه در چارچوب موضوع نمایشگاه تعریف شده و در قالب پروفایل كالایی در اختیار شركت كنندگان قرار می‌گیرد .
 2. ارائه گواهی استاندارد برای کالاها و محصولاتی که از سوی سازمان استاندارد مشمول استاندارد اجباری هستند الزامی است.
 3. بازاریابی كالا یا خدمات و صدور فاکتوردر محل نمایشگاه و تحویل آنها در محل فروشگاه یا شركت بلامانع است.
 4. كالاهای مورد ارائه در نمایشگاه و نیز عرضه اقلام تبلیغاتی مانند پوستر، بروشور، كاتالوگ، عكس، فیلم و... مربوط به كالاهای خارجی كه در آنها از تصاویر مغایر با شعائر اسلامی استفاده شده است در محل غرفه ممنوع می باشد.
 • بخش سوم . ضوابط و نحوه محاسبه هزینه ارزی یا ریالی غرفه ها
 1. در صورتی كه نمایش كالا توسط واحد تولیدی صنعتی (دارای پروانه بهره برداری) گواهی فعالیت صنعتی و كارت شناسایی كارگاه معتبر و یا واحد تولیدی صنفی (دارای پروانه صنفی تولیدی) صورت گیرد و با مارك یا نام شركت ایرانی تبلیغ شود كالا ایرانی محسوب و هزینه ها به صورت ریالی دریافت می‌گردد. ارائه مدارک معتبر در این خصوص ضروری است .
 2. کلیه کالاهایی که با مشخصات مندرج در بند فوق در مناطق آزاد تجاری تولید و ارائه میگردد ایرانی محسوب شده و هزینه ها به صورت ریالی دریافت خواهد شد . لیكن در صورتی كه با مارک خارجی تبلیغ گردند هزینه های مربوطه به صورت 70درصد ریالی و30درصد ارزی محاسبه خواهد شد.
 3. کالاهایی که با مارک خارجی ثبت شده و براساس سرمایه گذاری مشترک شرکتهای خارجی در ایران تولید میگردد با ارائه مجوزهای مربوطه از سوی وزارت امور اقتصادی و دارائی و مصوبه هیأت دولت ، ریالی محاسبه خواهد شد.
 4. عرضه هرگونه كالای خارجی و یا حتی نمایش پوستر، بروشور، فیلم یا عكس آن و بطور كلی هرگونه تبلیغ برای كالای خارجی صرفنظر از نحوه ورود آن به كشور و حتی در صورتیكه شركت عرضه كننده كالا ایرانی باشد، خارجی محسوب شده و هزینه غرفه كلاً بصورت ارزی محاسبه می شود.
 5. درج هرگونه نام ، برند یا لوگوی خارجی در داخل بروشور، کاتالوگ کالا ، کارت ویزیت شرکت یا سایر اقلام چاپی و همچنین اشاره به این نکته که در تولید بخشی از کالا از مواد اولیه یا قطعات خارجی استفاده شده ، حتی در صورتی که کالا یا خدمات معرفی شده در غرفه تمامی ویژگیهای غرفه ریالی را دارا باشد موجب خواهد شد که حداقل بخشی از فضای غرفه ارزی محاسبه گردد . لذا مقتضی است کاتالوگ ، بروشور و یا سایر اقلام تبلیغاتی خود را که قصد عرضه در نمایشگاه دارید ، پیش از تکثیروآماده سازی به مدیریت نمایشگاه ارائه و تأییدیه وی را دریافت نمایید ، درغیر این صورت مسئولیتی متوجه برگزار کننده نخواهد بود .
 6. وجود هرگونه آرم ، مارک ، برچسب و مشابه آنها برروی کالا یا دستگاهها که نشان دهنده ساخت دستگاه یا قطعاتی از آن در خارج از کشور باشد ، موجب ارزی شدن مبنای محاسبه غرفه خواهد بود . ضمناً چنانچه هیچگونه مارکی برروی دستگاه یا کالا وجود نداشته باشد ، باید مدارک مستند مبنی بر تولید داخل بودن کالا یا دستگاه ارائه شود در غیر این صورت کالای مربوطه خارجی محسوب میشود .
 7. تبلیغ نمایندگی انحصاری و رسمی شركتهای خارجی به هرصورت مشمول پرداخت هزینه ها به صورت ارزی میباشد . ضمناً شركت‌هایی كه نمایندگی انحصاری یك یا چند شركت خارجی را عهده دار می باشند باید گواهی نمایندگی خود را كه به تأیید شركت خارجی اصلی رسیده است به هنگام ثبت نام به برگزاركننده ارائه دهند، در غیر اینصورت و در صورت ارائه همان كالا توسط شركتهای دیگر اعتراضی از سوی شركت نماینده پذیرفته نخواهد بود.
 8. کالاهای تولیدی ایرانی كه تحت لیسانس کشورهای خارجی هستند در صورتی که با نام شرکت ایرانی ثبت شده در ایران معرفی و تبلیغ شوند ، هزینه های مربوطه به صورت ریالی محاسبه و دریافت خواهد شد . لیكن در صورتی كه با نام شركت خارجی معرفی و تبلیغ شوند هزینه غرفه بصورت 30درصد ارزی و 70 درصد ریالی بر اساس متراژ غرفه محاسبه می گردد.
 9. در صورت عرضه كالای خارجی مشابه داخلی آن بصورت نمونه در غرفه های داخلی كه صرفاً بمنظور مقایسه با تولید داخلی آن باشد (با ارائه مدارك كافی مبنی بر تولید داخل بودن آن كالا)، هزینه مشاركت بصورت ریالی محاسبه و دریافت خواهد شد. در این حالت باید مارك كالای خارجی پوشانده شود .
 10. معرفی خلاقیت‌های فنی و نرم افزاری (اتوماسیون) درصورت عدم تبلیغ شركت‌های خارجی (به صورت پوستر، بروشور و یا كالا) ریالی محاسبه می‌شود.
 11. در صورت نمایش كالای مونتاژ شده خارجی با نام ایرانی با ارائه مدارک مستند ، هزینه مشاركت بصورت ریالی محاسبه می گردد. لیكن نمایش قطعات خارجی آن كالا به طور منفصل بصورت ارزی محاسبه خواهد شد.
 12. در صورتی كه جهت معرفی كالا یا نوع فعالیت شركت نیاز به استفاده از یك دستگاه خاص خارجی صرفاً بعنوان ابزار كار وجود داشته باشد چنانچه مارك دستگاه خارجی پوشانده شده و قابل رؤیت نباشد و هدف تبلیغ مارك شركت خارجی نباشد ، هزینه مشاركت ریالی محاسبه میشود.
 13. درصورت ارائه توأمان کالای ایرانی و خارجی در داخل غرفه ، کالاها باید به طور کامل از یکدیگر جدا و تفکیک شوند . بدین منظور ضروری است که بین این دو قسمت بوسیله جداکننده کاملاً مشخص نظیر پانل ، زنجیر، دیواره و چیزی مشابه آنها یک مرزبندی مشهود و واضح انجام پذیرد تا امکان تعیین دقیق متراژ هر قسمت فراهم باشد . درغیر اینصورت فقط نظر کمیته ارزی ریالی ملاک تعیین متراژ ارزی در اینگونه غرفه ها خواهد بود .
 14. متراژ دفتر یا محل پذیرایی(VIP) در غرفه های ارزی یا بخش ارزی غرفه های ارزی ریالی ، بصورت ارزی محاسبه میشود .
 15. شركتهای عرضه كننده خدمات مشاوره ای ، طراحی سیستم و غیره در صورت عرضه كالایی به منظور معرفی نوع خدمات خود درصورت احراز شرایط ماده 16 به صورت ریالی و یا در قالب مواد 17و18 عمل خواهد شد و درغیر این صورت كلاً به صورت ارزی محاسبه میشود.
 16. چنانچه نمایش كالا توسط واحد تولیدی داخلی ( با ارائه مدارك كافی ) انجام می شود درصورتیكه قسمتی از كالا یا مواد اولیه آن خارجی باشد ولی اصل كالا با مارك ایرانی معرفی و تبلیغ شود (به شرط عدم تبلیغ برای قسمتهای خارجی)، كالا ایرانی محسوب شده وهزینه ها بصورت ریالی دریافت میگردد.
 17. معرفی خدمات پس از فروش كالاهای خارجی توسط نمایندگان مجاز داخلی (با ارائه پروانه صنفی و معرفی نامه كتبی از شركت مربوطه) مشروط بر عدم نمایش کالا یا خدمات همان شرکت خارجی در داخل غرفه ، بر مبنای 30% ارزی و 70% ریالی محاسبه خواهد شد . بدیهی است نمایش كالا و قطعات منفصل مربوطه در اینگونه غرفه ها ممنوع می باشد.
 18. در ایام برپایی نمایشگاه تمامی غرفه های داخلی از سوی هیأت بازرسی شركت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران به منظور رعایت ضوابط ارزی و ریالی مورد بازدید قرار خواهد گرفت. در صورتیكه هیأت مذكور، هرگونه موردی را مبنی بر انجام تبلیغات خارجی و یا عرضه كالاهای خارجی در غرف داخلی گزارش نماید، شركت مربوطه اكیداً موظف به پرداخت ما به التفاوت ارزی غرفه خود بر اساس گزارش هیأت فوق الذكر و انجام تسویه حساب كامل تا قبل از پایان نمایشگاه می باشد.
 19. كلیه شركت كنندگانی كه با اطلاع از مقررات ذكر شده فوق در بخش داخلی شركت نموده و هزینه غرفه خود را به صورت ریالی یا ارزی ـ ریالی پرداخت مینمایند ملزم به تكمیل و مهر و امضاء تعهدنامه ارزی كه در پشت فرم‌های ثبت نام درج شده می‌باشند.
 20. باتوجه به اینكه ضوابط مشاركت ارزی و ریالی شركت كنندگان محترم در این مقررات به تفصیل ذكر شده است، عدم رعایت آنها قابل توجیه نبوده و ذكر آگاهی نداشتن از این موضوع قابل پذیرش نمی باشد.
 • بخش چهارم . امور فنی و ساخت و ساز غرفه ها
 1. حداقل متراژ غرفه های پیش ساخته با تجهیزات 12 مترمربع ، حداقل متراژ فضای بدون ساخت غرفه 24 متر مربع و حداقل متراژ فضای باز 30 متر مربع می باشد.
 2. غرفه های پیش ساخته با تجهیزات متعارف در اختیار شركت كنندگان قرار می گیرد. تجهیزات متعارف شامل پانل بندی اطراف، موكت كف، پیشانی نویسی، یك عدد پریز برق، روشنایی، 1 عدد میز و 2 عدد صندلی به ازاء هر 12 مترمربع، برق مازاد مصرفی،كارت دعوت مهمانان ویژه می‌باشد.
 3. به غرفه های بدون پیش ساخته (خودساز) تنها زمین غرفه تعلق خواهدگرفت و تأمین تمامی وسایل ساخت و دكوراسیون و نیز تجهیزات داخل غرفه برعهده شركت كننده خواهدبود.
 4. شركت كنندگانی كه فضای بدون غرفه سازی (غرفه خودساز) درخواست نموده و رأساً اقدام به ساخت و تجهیز غرفه خود می نمایند باید شركت پیمانكار غرفه سازی خود را حداكثر 20 روز قبل از نمایشگاه كتباً به برگزار كننده معرفی نمایند. بدون معرفی كتبی غرفه ساز، امكان همكاریهای بعدی از سوی برگزاركننده با وی مقدور نخواهد بود. لطفاً زمان ذکر شده را حتماً مد نظر قرار دهید تا در صورتی که نیاز به انجام تغییراتی در نقشه ساخت و ساز غرفه وجود داشت فرصت انجام اصلاحات وجود داشته باشد . نقشه غرفه سازی باید حاوی اطلاعات کاملی در خصوص ابعاد غرفه (طول، عرض و ارتفاع) ، مصالح به کار رفته در آن، انشعاب برق ، نوع کف سازی و سایر اطلاعات مورد نیاز باشد.
 5. شركت كنندگان محترم می باید تمامی ضوابط و دستورالعمل های فنی مربوط به ساخت و ساز غرفه را به پیمانكار خود گوشزد نمایند. بدیهی است با توجه به اینكه برگزاركننده هیچگونه ارتباط حقوقی با پیمانكاران غرفه ساز ندارد، لذا در صورت وارد شدن خسارت به تأسیسات و تجهیزات سالن از سوی پیمانكار غرفه سازی یا رعایت نكردن ضوابط و مقررات جاری توسط وی، شركت كننده اصلی مسئول جبران خسارت وارده خواهد بود. ضمناً عدم رعایت و اجرای ضوابط فنی كه از سوی شركت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران تدوین شده مشمول جریمه میگردد كه جدول میزان آنها در سایت اینترنتی نمایشگاه موجود است و در صورت بروز تخلف ، پرداخت جرائم مربوطه توسط شركت كننده الزامی خواهد بود.
 6. شركت كنندگانی كه رأساً مبادرت به ساخت غرفه می نمایند ، لازم است فرم تعهد نامه و تاییدیه غرف خودساز را از وب سایت نمایشگاه ( لینک فرمهای مشارکت - سایر فرمهای ضروری) برداشته و پس از تکمیل به همراه سه سری كامل از نقشه ساخت و ساز غرفه را كه در آن طول ، عرض وارتفاع غرفه ، جنس سازه ، نوع كف سازی و ارتفاع آن و سایر مختصات فنی لازم ذكر شده باشد ، به انضمام نقشه انشعاب برق حداكثر تا 20 روز قبل از افتتاح نمایشگاه به برگزار كننده تحویل نمایند. در صورت عدم تطبیق نقشه با ضوابط فنی نمایشگاه و امكانات و تأسیسات سالنها، تغییراتی در نقشه اعمال خواهد شد كه رعایت آنها ضروری می باشد.
 7. برای غرفه های موضوع بند فوق انشعاب برق فقط تا محل نزدیكترین پست برق سالن تأمین میشود ، لذا ضروری است غرفه داران محترم نسبت به تهیه كابل برق به متراژ لازم، تابلو برق، فیوز و دیگر ملزومات مورد نیاز خود اقدام نمایند.
 8. برابر دستور العمل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران، طرح تمامی غرفه‌های خودساز می باید از سوی یک نفر مهندس ناظر به تأیید رسیده و در فرم تعهدنامه و تأییدیه غرف خودساز نیز در محل تعیین شده امضا و مهر مهندس ناظر درج گردد. فرمهایی که فاقد امضا و مهر مهندس ناظر باشد قابل بررسی و تأیید از سوی ستاد برگزاری نمایشگاه نمی باشد.
 9. برای غرف خودساز، ورود هرگونه تجهیزات غرفه سازی به داخل نمایشگاه مستلزم اخذ مجوز از ستاد برگزاری نمایشگاه می باشد. در صورت تأیید نقشه ها توسط ستاد ، مجوز ساخت و ساز به متقاضی ارائه خواهد شد.
 10. انجام هرگونه ساخت و ساز در غرفه های پیش ساخته که توسط برگزار کننده ساخته میشود و یا اجرای دکوراسیون و كف سازی و نظایر آن در این غرفه ها مجاز نبوده و مجوزی جهت ورود مصالح و وسایل غرفه سازی (چوب ، نئوپان ، سازه و...) برای اینگونه غرفه ها صادر نمیشود .
 11. شرکت کنندگانی که رأسا اقدام به غرفه سازی میکنند لازم است فرم درخواست برق را از وب سایت نمایشگاه برداشته و پس از تکمیل و اخذ تأییدیه از ستاد نمایشگاه ، آنرا به واحد برق مدیریت ساختمان و تاسیسات نمایشگاه بین المللی واقع در ساختمان معاونت نمایشگاهی، طبقه همكف، واحد برق تحویل نمایند تا نسبت به دایر نمودن انشعاب برق متقاضیان اقدام گردد.
 12. در صورت نمایش ماشین آلات سنگین و حجیم یا مرتفع که ورود آنها به داخل سالن نیاز جرثقیل دارد و نیز ماشین آلات با توان مصرفی زیاد که جهت نمایش طرز کار آنها نیاز به برق 3 فاز با آمپر بالا هست ، مراتب باید به هنگام ثبت نام و قبل از جانمایی به برگزار کننده اعلام گردد .
 13. آخرین زمان صدور مجوز ساخت و ساز، یک هفته قبل از افتتاح نمایشگاه می باشد و پس از آن به هیچوجه امکان صدور مجوز ساخت و ساز وجود نخواهد داشت .
 14. استفاده از هرگونه مصالح ساختمانی نظیر گچ ، سیمان ، ماسه بادی ، ماسه ، پوكه ، شن ، سنگ ریزه ، خاك رس ، تیغه گچی ، بلوك و نظایر آنها و نیز آهن آلات خام ،‌ نئوپان ، ام دی اف و چوب برش نخورده (خام) و همچنین دستگاه برش ، اره دیسكی ، دستگاه جوش(بالاتر از 50 آمپر) ، پمپ باد (بالاتر از 20 لیتر) ، پیستوله رنگ پاشی و ابزار و ادوات مكمل یا مشابه آنها جهت ساخت غرفه اکیداً ممنوع بوده و شركت كنندگان تنها میتوانند از سازه های آماده و سبك استفاده نموده و یا قالب ،‌ اسكلت و سازه ها را از قبل در محل كارگاه شركت یا كارگاه غرفه سازی آماده و در محل غرفه فقط آنرا مونتاژ نمایند.
 15. پرسنل غرفه سازی حتماً می باید اصول ایمنی را رعایت نموده و از تجهیزات و ابزار مناسبی که موجب افزایش ضریب ایمنی کار میباشد استفاده نمایند . همچنین به کارگیری نیروهای زبده فنی الزامی بوده و ضروری است از بکارگیری افراد غیر متخصص و بی تجربه خودداری گردد.
 16. ارتفاع مجاز جهت غرفه سازی در سالنهای مختلف متفاوت است . لذا حتماً به ارتفاع مجاز قابل اجرا در هر سالن دقت كافی بفرمایید .
 17. در صورتی كه ساخت غرفه در دو طبقه انجام می پذیرد ، مراتب باید حداقل 20 روز قبل بصورت مكتوب با ذكر ارتفاع و نوع كاربری طبقه دوم به برگزاركننده اعلام و پس از تأیید برگزار کننده به اجرا درآید. در غیر اینصورت چنانچه به هنگام اجرای طرح و ساخت غرفه مشكلی بروز نماید مسئولیتی متوجه برگزار كننده نخواهد بود. ضمناً طبقه دوم حتماً باید غیرمسقف باشد . هزینه كل متراژ طبقه دوم بر مبنای 50درصد هزینه معمول اجاره بهاء غرفه محاسبه و اخذ خواهد شد .
 18. به منظور افزایش ضریب امنیتی غرفه ها ، ضروری است امکان رویت تمامی قسمتهای داخلی غرفه اعم از انباری ،‌ آبدارخانه ،‌ دفتر و غیره فراهم باشد . ساخت هر قسمت از غرفه به شکلی که داخل آن قابل رویت نباشد مشول جریمه خواهد بود.
 19. شركت‌های غرفه ساز حتماً به پرسنل خود تأكید نمایند كه جهت استفاده از انشعاب برق و آب و یا هرگونه ملزومات دیگر مراتب را فقط با مدیر سالن هماهنگ نموده و از استفاده از تابلوی برق سالن، كابلها، لوله های آب، شیر آتش نشانی و سایر امكانات سالن بدون هماهنگی با مدیر سالن خودداری نمایند. بدیهی است در صورت ورود خسارت به تجهیزات فوق توسط شركت كننده یا پیمانكار ساخت و ساز غرفه، جبران خسارت مربوطه بر عهده شركت كننده خواهد بود. مدیر سالن از زمان تحویل سالن تا پایان نمایشگاه در محل سالن حاضر خواهد بود. نام مدیر سالن و شماره تلفن همراه وی در محل ورودی های سالن نصب خواهد شد.
 20. با توجه به اینکه روز آخر قبل از افتتاح فقط برای چیدمان و تزئین داخلی غرفه ها و كارهای نهایی و تكمیلی در نظر گرفته شده، هرگونه برشکاری، سمباده زنی و کلا" اقداماتی که موجب پراکنده شدن گرد و خاک و سرایت آنها به غرفه های مجاور گردد، اعتراض سایر غرفه داران را به همراه داشته و ممنوع میباشد . لذا این گونه عملیات باید حداکثر تا ساعت 22 دو شب قبل از افتتاح به اتمام برسد.
 21. با توجه به ضرورت دسترسی آسان نیروهای آتش نشانی به تمام نقاط سالنها ، هیچیک از وسایل غرفه سازی و یا مصالح و لوازم اضافی نباید در پشت غرفه های مجاور دیوار قرار گیرد لذا وجود اینگونه اقلام در پشت غرفه های کناره سالنها ، مشمول جریمه بوده و صاحب آنها ملزم به خروج آنها از سالن میباشد .
 22. مقتضی است تا ساعت 18 روز قبل از افتتاح آماده سازی غرفه و چیدن كالاها و تخلیه اقلام اضافی غرفه ها به پایان برسد در غیر اینصورت و چنانچه اداره حراست نمایشگاه اقدام به بستن سالنها نماید هیچگونه مسئولیتی متوجه برگزار كننده نبوده و متأخرین میباید به محض اعلان مسئولین حراست، باقیمانده وسایل غرفه سازی خود را از سالن تخلیه و سریعاً نسبت به نظافت غرفه خود و اطراف آن و خروج از سالن اقدام نمایند.
 23. ریختن مصالح اضافی و نخاله در فضای باز اطراف سالن اكیداً ممنوع است . زباله های کوچک فقط در سطلهای زباله بیرون از سالن و نخاله های بزرگ مانند تکه های چوب و نئوپان ، سنگ، قطعات فلزی و مانند اینها باید حتماً به خارج از محوطه نمایشگاه انتقال یابد . در صورت عدم رعایت این نکته و گزارش مدیران سالن یا اداره خدمات ، واحد متخلف مشمول جریمه خواهد شد.
 24. در صورتیكه ساخت و ساز غرفه توسط شركت كننده انجام می پذیرد و چنانچه ارتفاع غرفه بالاتر از غرفه های مجاور باشد، ضروری است كه قسمتهای پشت سازه ها به ویژه نئوپان، چوب و شبكه های آهنی ، رنگ آمیزی و یا با دكور مناسب پوشانیده شود تا موجب بد منظره شدن غرفه های مجاور نگردد. ضمناً بر روی قسمتهای پشت كار كه مشرف به حریم غرفه های مجاور می باشد نوشتن تبلیغات یا نام شركت مجاز نخواهد بود.
 25. با توجه به اینكه امكانات آبرسانی در همه نقاط سالنهای نمایشگاهی وجود ندارد لذا در صورت نیاز به انشعاب آب (غیرآشامیدنی) جهت نمایش یك دستگاه خاص، لازم است فرم درخواست انشعاب آب از وب سایت نمایشگاه تهیه و تکمیل گردد . فرم مذکور نیز میباید به تأیید ستاد برگزاری نمایشگاه رسیده و سپس به واحد آبرسانی واقع در طبقه زیرین ساختمان اداری در محوطه محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران تحویل گردد . ضمناً تنها در صورت وجود امکانات فنی لازم در سالن ، انشعاب آب برقرار میگردد .
 26. غرفه سازان محترم توجه داشته باشند که جهت نصب پایه ها و سازه های غرفه خود از سوراخ کردن زمین غرفه و دیوار اطراف آن و همچنین فضای باز نمایشگاه اجتناب ورزند . ایراد خسارت به زمین و دیوار محوطه نمایشگاه مشمول پرداخت جریمه خواهد بود که بر اساس اعلام مدیریت ساختمان شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران تا قبل از پایان نمایشگاه اخذ میگردد . (جدول خسارات در وب سایت نمایشگاه موجود است) ضمناً در صورت ایراد هرگونه خسارت به غرفه ها و یا وسایل و تجهیزات آنها جبران خسارت وارده بر عهده شركت كننده بوده و هزینه آن میباید براساس اعلام برگزارکننده، توسط شرکت کننده پرداخت گردد.
 27. در صورت عدم اتمام به موقع عملیات غرفه سازی از سوی شركت‌هایی كه رأساً ‌اقدام به ساخت غرفه خود می نمایند و با توجه به اینكه این تأخیر موجب بروز مشكلات متعدد در امر برپایی نمایشگاه شده و چهره نمایشگاه را مخدوش می نماید، برگزار كننده می تواند در این خصوص نسبت به عملكرد شركت كننده ادعای خسارت نماید.
 • بخش پنجم . ضوابط انصراف از مشاركت و یا كاهش فضای رزرو شده
 1. كاهش متراژ و یا انصراف از مشاركت می باید حداکثر تا 45 روز قبل از افتتاح نمایشگاه رسماً و بصورت مكتوب به برگزاركننده اعلام گردد . در اینصورت پس از كسر 30% از مبلغ کل فاکتور، برگزاركننده نسبت به استرداد مابقی اقدام خواهد نمود.
  65. در فاصله زمانی كمتر از 45 روز تا زمان افتتاح، به هیچوجه درخواست انصراف پذیرفته نخواهد بود و در صورت عدم استفاده از غرفه تخصیص یافته در نمایشگاه هیچگونه وجهی مسترد نشده و برگزاركننده مجاز میباشد غرفه مربوطه را در صورت عدم استفاده متقاضی اولیه و به منظور پیشگیری از خدشه دار شدن چهره و ظاهر نمایشگاه (چه به صورت رایگان و چه درقبال دریافت وجه غرفه) به سایرین واگذار نماید. لذا از شركت كنندگان محترم تقاضا دارد قبل از ثبت نام تمامی جوانب و شرایط كاری خود را به درستی سنجیده و پس از حصول اطمینان از امكانات و مقدورات خود نسبت به مشاركت در نمایشگاه اقدام نمایند تا از بروز مسائلی كه بر روند اجرایی نمایشگاه بویژه در روزهای نزدیك به افتتاح آن، تأثیر منفی باقی می گذارد جلوگیری شود.
 2. شركت كنندگانی كه در فاصله كمتر از 40 روز به افتتاح نمایشگاه ثبت نام نمایند نیزدر صورت انصراف مشمول بند فوق خواهند بود.
 • بخش ششم . واگذاری و چیدمان غرفه ها
 1. تعیین محل غرفه ها و نحوه واگذاری آنها تماماً بر عهده برگزاركننده می باشد. حتی بعد از دریافت نقشه محل غرفه و رویت آن توسط شركت كننده، این احتمال وجود دارد كه برگزار كننده به هنگام تحویل غرفه، بنا به دلایل گوناگون ناگزیر از جابجایی و تغییر مكان غرفه تخصیص یافته باشد . در اینصورت برگزار كننده تلاش خواهد نمود تا غرفه جدید واگذار شده حتی المقدور با همان ابعاد قبلی به متقاضی تحویل گردد.
 2. مطابق روال معمول نمایشگاهها، برگزار كننده موظف است نقشه محل استقرار غرفه شركت كنندگان را تا یكماه قبل از افتتاح نمایشگاه به ایشان ارائه نماید، لیكن در صورتی كه امكان تعیین مكان غرفه قبل از موعد ذكر شده وجود داشته باشد، برگزار كننده با رعایت ضوابط بند 67 ، این همكاری را با متقاضی به عمل آورده و در صورت امكان، متقاضی میتواند در انتخاب مكان غرفه خود اعمال نظر نماید.
 3. قرار گرفتن ستون در بعضی از غرفه ها اجتناب ناپذیر است. بدیهی است تلاش خواهد شد كه تا حد امكان در غرفه های كمتری ستون قرارگیرد، لیكن در هرصورت و با توجه به مختصات هر سالن، در تعدادی از غرفه ها ستون نیز قرار خواهد گرفت که محل قرارگیری آن برروی نقشه مشخص شده است. لذا در صورت قرارگرفتن ستون در داخل یا جلوی غرفه ، لطفاً به هنگام طراحی و ساخت غرفه به این نكته و نیز ابعاد ستونها دقیقاً‌ توجه نموده و ضمنا ًاز هر گونه رنگ آمیزی ستون و تابلوی برق نصب شده بر روی آن خودداری فرمایید.
 4. برابر دستورالعمل صادره از سوی شركت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران، سالنهای تحت پوشش از 3 روز قبل از افتتاح در اختیار برگزار كننده قرار میگیرد . لذا لازم است شركت كنندگان محترم بویژه كسانی كه راساً نسبت به ساخت غرفه اقدام می كنند تداركات لازم و ساخت و سازهای اولیه غرفه خود را از قبل مهیا نمایند تا در فاصله كوتاه موجود امكان آماده سازی مناسب غرفه فراهم باشد.
 5. غرفه های پیش ساخته كه توسط برگزار كننده احداث میشود، یك روز قبل از افتتاح نمایشگاه به غرفه داران تحویل داده خواهد شد.
 6. ورود هرگونه وسیله نقلیه جهت تخلیه بار و كالا به داخل سالنها ممنوع بوده و از محل ورودی سالنها تا محل غرفه ، هرگونه كالا یا وسیله فقط میتواند توسط چرخ دستی و یا توسط كارگران حمل شود . ضمناً در ایام قبل از افتتاح نمایشگاه كه زمان آماده سازی غرفه ها میباشد فقط ورود وانت و كامیون حامل تجهیزات غرفه سازی صرفاً با مجوز ذكر شده در بند 45 به محوطه مجاز بوده و ورود خودروهای شخصی به محوطه اكیداً ممنوع میباشد.
 7. واگذاری غرفه به دیگران و یا شراكت با سایر واحدها مجاز نبوده و مشمول جریمه میگردد .
 8. ورود و تخلیه كالاها همراه با جرثقیل تا جلوی درب سالنها و یا در محوطه باز بلامانع میباشد ولی پس از اتمام ایام نمایشگاه ، جابجایی و خروج كالاها از سالنها و محوطه باز ( جهت حفظ ایمنی كالاهای سایر مشاركت كنندگان و محیط نمایشگاه ) صرفا"توسط پیمانكار مستقر در محل نمایشگاه انجام خواهد شد.
 9. رعایت حریم غرفه ها الزامی است. قراردادن كالاها یا دستگاهها خارج از حریم قانونی غرفه و حتی چند سانتیمتر تجاوز به فضای راهروها یا فضای پشت غرفه ها ـ حتی فضاهای خالی و غیرقابل استفاده ـ مشمول جریمه و در صورت عدم توجه منجر به تعطیلی غرفه خواهد شد.
 10. نظافت داخل سالن تنها در محدوده راهروها برعهده برگزاركننده بوده و نظافت داخل غرفه ها به عهده غرفه داران خواهد بود . لذا ورود خدمه نظافت سالن به داخل غرفه بدون حضور و رضایت غرفه دار به كلی ممنوع میباشد . ضمناً نظافت و پاكسازی محوطه بر عهده برگزاركننده می باشد.
 11. در صورت تقاضای وسایل یا تجهیزات اضافی جهت غرفه ها هزینه مربوطه بطور جداگانه اخذ خواهد شد.
 12. لطفا" توجه داشته باشید كه تعداد متعارف میز و صندلی درهر غرفه ، 2 عدد صندلی و 1 عدد میز به ازاء هر 12 مترمربع میباشد (فقط برای غرفه های ساخته شده توسط برگزاركننده) و اضافه برآن مشمول پرداخت هزینه خواهد شد . لذا خواهشمند است به مسئولین غرفه خود یادآوری نمایید كه از برداشتن میز و صندلیهای بدون صاحب خودداری نمایند.
 13. مطالب مندرج در فرم ثبت نام از سوی متقاضی درخصوص خود ساز یا پیش ساخته بودن غرفه ، ملاك اقدامات بعدی قرار میگیرد. متراژ قید شده در فرم ثبت نام و همچنین نوع غرفه از نظر با تجهیزات یا بدون تجهیزات بودن آن تنها براساس مندرجات فرم ثبت نام مدنظر قرار خواهد گرفت . لذا پس از تحویل غرفه در صورت مشاهده هرگونه مغایرت با آنچه كه در فرم ثبت نام خود قید نموده اید ، بلافاصله مراتب را به ستاد نمایشگاه اعلام فرمایید.
 14. چنانچه درخواست اولیه متقاضی ،‌ غرفه همراه با ساخت و تجهیزات باشد حداكثر تا ده روز قبل از افتتاح نمایشگاه امكان تغییر و عدم تجهیز آن وجود دارد . در غیراین صورت هزینه غرفه سازی كه قبلاً از شركت كننده اخذ شده بود مسترد نمیگردد .
 15. حتما" پس از تحویل غرفه خود ، متراژ آنرا اندازه گیری نمایید ، هرگونه ادعا در خصوص متراژ غرفه واگذار شده تنها در2 روز اول نمایشگاه قابل طرح و بررسی بوده و پس از آن مردود می باشد.
 16. چنانچه بدلیل حجم یا ابعاد كالا یا ماشین آلات نمایشی ، هرگونه افزایشی از سوی شركت كننده ـ به ویژه در غرف خودسازـ در متراژ غرفه ایجاد شود جزو فضای غرفه و بعنوان بدهی محسوب شده و قبل از خاتمه نمایشگاه می باید نسبت به پرداخت هزینه اضافه متراژ اقدام گردد. ضمن آنکه تجاوز به حریم راهروها علاوه بر هزینه معمول فضای اشغال شده ، مشمول جریمه نیز خواهد شد .
 • بخش هفتم . حفاظت و امنیت غرفه ها
 1. از سوی ستاد نمایشگاه یك نسخه فرم حراست ، مربوط به مسائل حفاظتی در اختیار شركت كنندگان قرار خواهد گرفت كه لازم است توسط مدیریت شركت مطالعه و مهر و امضا و به ستاد برگردانده شود . تنها پس از ارائه فرم مذكور به ستاد امكان تحویل كارتهای شناسایی غرفه داران امكان پذیر خواهد بود.
 2. مسئولیت مراقبت و محافظت از غرفه و وسایل آن در ساعات برپایی نمایشگاه بر عهده شركت كننده می باشد . پس از خاتمه كار نمایشگاه در هر روز نسبت به تخلیه سالن ها و پلمب دربهای ورودی اقدام شده و مسئولیت حراست از غرفه ها برعهده انتظامات نمایشگاه خواهد بود؛ لذا لازم است مسئولین غرفه ها هر روز قبل از باز شدن درب سالن ها در محل سالن حضور یابند. هرگونه عواقب ناشی از عدم حضور به موقع بر عهده صاحبان غرفه ها می باشد.
 3. استفاده یا نگهداری مواد آتش زا و كارتنهای خالی در داخل سالن به ویژه پشت پانلها ممنوع می باشد.
 4. بیمه آتش سوزی برای كلیه شركت كنندگان اجباری می باشد كه توسط برگزار كننده نسبت به انجام آن برای کل سالن تحت پوشش اقدام شده و هزینه آن به صورت جداگانه از شرکت کنندگان اخذ خواهد شد . سایر بیمه ها بصورت اختیاری بوده و به غرفه داران محترم توصیه میشود نسبت به انجام بیمه های دیگر علاوه بر بیمه آتش سوزی اقدام نمایند .
 5. مسئولیت مفقود شدن وسایل یا كالای داخل غرفه ها در ساعات دایر بودن نمایشگاه كه حضور غرفه داران در محل غرفه الزامی است، برعهده غرفه داران می باشد.
 6. در صورت مفقود شدن وسایل یا كالای داخل غرفه و یا بروز حادثه ای در محل غرفه، مراتب سریعاً به اطلاع مدیر سالن و نگهبان سالن رسانیده شود تا با حضور نماینده حراست نسبت به تنظیم صورتجلسه اقدام گردد. پیگیری این امر بر عهده شركت كننده میباشد.
 7. درصورت نمایش اقلام ارزشمند و گرانقیمت كه سبك و كم حجم بوده و امكان به سرقت رفتن آنها وجود دارد، به غرفه داران محترم توصیه می شود اینگونه اقلام را هر روزپس از پایان یافتن ساعت كار نمایشگاه با خود خارج نموده وروز بعد مجدداً به همراه بیاورند.
 8. ساعت ورود بازدید كنندگان به داخل سالن، 9 صبح هر روز می باشد لیكن به منظور آماده سازی مجدد غرفه ها و نظافت سالن ها، هر روز از ساعت 30/8 صبح درب سالن‌ها باز می‌شود لذا مقتضی است از هر غرفه حداقل یك نفر از ساعت 30/8 جلو درب سالن حاضر باشد تا از بروز مسائلی نظیر فقدان یا سرقت کالاها جلوگیری شود، همچنین در صورت نیاز به ورود کالا یا وسایل به داخل غرفه نیز تنها بین ساعت 30/8 تا 9 صبح امکان پذیر خواهد بود.
 9. در ایام آماده سازی سالن و غرفه سازی (تا قبل از افتتاح نمایشگاه) خروج هر گونه وسایل، تجهیزات، لوازم غرفه سازی و ... مستلزم اخذ برگه خروج از مدیر سالن میباشد. برگه خروج باید به تأیید و امضاء مدیر سالن برسد.
 10. با توجه به اینكه اكثر كالاها و لوازم داخل غرفه ها قابل اشتعال می باشند لطفاً از هرگونه جوشكاری، برشكاری و هرگونه اقدامی در داخل سالن كه احتمال بروز حریق را سبب شود خودداری نموده و وسایل دكوراسیون غرفه خود را بصورت آماده شده و صرفاً جهت مونتاژ به داخل سالن وارد نمایید.
 • بخش هشتم . تخلیه و تخریب غرفه ها پس از اختتام نمایشگاه
 1. تخلیه غرفه یا ترک آن تا آخرین لحظه برپایی نمایشگاه در پایان روز آخر، مجاز نمی باشد . تخلیه غرفه ها از روز بعد ازخاتمه نمایشگاه آغاز شده و می باید حداكثر ظرف 48 ساعت به پایان برسد.
 2. در آخرین روز نمایشگاه، زمان بازگشایی سالنها جهت تخلیه و خروج کالاها به غرفه داران اعلام خواهد شد . مقتضی است از همان ابتدای تخلیه غرفه ها تمامی غرفه داران محترم به منظور جلوگیری از سرقت یا آسیب رسیدن به تجهیزات غرفه یا كالاها در محل غرفه خود حاضر باشند. حتی اگردر روز نخست آمادگی خروج كالاهای خود را ندارند ضروری است حتماً فردی را به منظور مراقبت از كالاهای خود در داخل غرفه بگمارند. . بدیهی است با بازگشایی سالنها همه گونه افرادی اعم از باربر، کارگر، نظافتچی و....... به داخل سالنها وارد میشوند که در این بین افراد متفرقه و سودجو هم فرصت سوء استفاده از شرایط موجود را پیدا خواهند نمود. لذا پس از بازگشایی سالنها در خاتمه نمایشگاه، مسئولیت حفاظت و نگهداری كالاها و تجهیزات در مقابل سرقت یا آسیب، مستقیماً بر عهده صاحبان كالا خواهد بود.
 3. شركت كنندگانی كه رأساً نسبت به دكوراسیون غرفه خود اقدام می كنند باید پس از پایان نمایشگاه نسبت به تخریب وسایل دكوری و تخلیه بقایای آن اقدام نمایند.
 4. در صورت عدم تخلیه و خروج به موقع غرفه، برگزاركننده نسبت به جمع آوری و انتقال وسایل به انبار اقدام نموده و در اینصورت هزینه جابجایی و انبارداری از صاحب كالا اخذ خواهد شد. ضمن آنكه مسئولیت هرگونه خسارت احتمالی وارده بر عهده صاحب كالا میباشد.
 5. چنانچه بخشی از هزینه های مشاركت شركت كنندگان اعم از اجاره بهاء غرفه، ساخت و ساز، اجاره تجهیزات اضافه، هزینه برق اضافی، مابه التفاوت مغایرت متراژ ارزی و ... بطور كامل پرداخت نشده باشد ، پیش از تسویه حساب کامل ، خروج كالاها مجاز نخواهد بود.
 • بخش نهم . ضوابط صدور كارت شناسایی و كارت پاركینگ

98. برای مسئولین هر غرفه از سوی برگزاركننده كارت شناسایی عكس دار صادر خواهد شد و الصاق آن در تمام مدت حضور در نمایشگاه برای غرفه داران الزامی است ، لذا از شركت كنندگان محترم تقاضا دارد نسبت به تكمیل فرم كارت شناسایی و تحویل آن به همراه عكس 4×3 یا 3×2 كلیه پرسنل داخل غرفه به ستاد نمایشگاه اقدام نمایند. آخرین مهلت جهت تحویل فرم تکمیل شده و عکس پرسنل ، 20روز پیش از افتتاح نمایشگاه میباشد . پس از آن برگزارکننده هیچگونه تعهدی جهت صدور کارت شناسایی نخواهد داشت. برای هر شركت بر اساس جدول زیر كارت شناسایی صادر خواهد شد :

از 12 تا 24 مترمربع 2 كارت از 51 تا 100 مترمربع 4 كارت
از25 تا50 مترمربع3 كارت از 100 مترمربع به بالا 5 كارت

یادآوری میشود در صورت فقدان کارت امکان صدور کارت المثنی وجود ندارد و در صورت بروز آن ، دارنده کارت ملزم به تهیه و خرید بلیت ورودی جهت ورود به نمایشگاه میباشد.

99. ورود وسایل نقلیه در ایام برپایی نمایشگاه به داخل محوطه نمایشگاه مطلقاً ممنوع بوده و شركت كنندگان می توانند از پاركینگ های مجاور محل نمایشگاه استفاده نمایند. برگزاركننده بر اساس جدول زیر نسبت به صدور كارت پاركینگ اقدام خواهد كرد:

از 12 تا 50 مترمربع 1 كارت از 151 تا 300 مترمربع 3 كارت
از51 تا150 مترمربع 2 كارت از 300 مترمربع به بالا 4 كارت
 • بخش دهم . نحوه انجام تبلیغات محیطی در زمان برپایی نمایشگاه
 1. انجام هرگونه تبلیغات محیطی در ایام برپایی نمایشگاه منوط به كسب مجوز از روابط عمومی شركت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران و پرداخت هزینه مربوطه می باشد، در صورت عدم رعایت این موضوع اقلام تبلیغاتی توسط روابط عمومی شرکت مذکور جمع آوری خواهد شد.
 2. شركت كنندگان فقط می توانند اقلام تبلیغی خود را درون حریم غرفه خود نصب نمایند و استفاده از فضای راهرو یا غرفه های مجاور بدین منظور ممنوع می باشد.
 3. نصب یا آویختن هرگونه بنر، پارچه نویسی، پوستر یا اقلام مشابه آنها از سقف سالن ممنوع می باشد و در صورت عدم توجه مشمول جریمه شده ومبلغ جریمه توسط مسئولین مربوطه در شركت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران تعیین و پس از ابلاغ به شركت كننده، پرداخت آن الزامی خواهد بود.
 4. جهت اجرای تبلیغات ذكر شده در بند فوق، شركت كنندگان می توانند، اقلام تبلیغی خود را از روی دیواره یا سقف غرفه و حداكثر تا ارتفاع 160 سانتی متر بالاتر از غرفه خود (با احتساب ارتقاع استاندارد 50/2 متر) نصب نمایند.
 5. استفاده از وسایل صوتی- تصویری به منظور تبلیغ كالاها پس از اخذ مجوز از برگزاركننده و به شرط عدم ایجاد مزاحمت برای سایر غرفه داران مجاز خواهد بود.
 6. درصورت تمایل به فیلمبرداری یا عكسبرداری از غرفه ها قبلا" باید جهت اخذ مجوز از روابط عمومی ، با برگزار كننده هماهنگیهای لازم بعمل آید.
 7. اقلام تبلیغی و چاپی برای كالاها و محصولات خارجی از جمله بروشور، كاتالوگ، عكس، پوستر، سی دی و غیره كه در نظر است در محل غرفه توزیع شده یا در معرض نمایش قرار گیرد باید منطبق با معیارهای اسلامی بوده و حداقل 20 روز قبل از افتتاح به ستاد نمایشگاه ارائه و به تأیید برگزاركننده برسد.
 8. در صورت تمایل به تهیه و چاپ آگهی در كتاب ویژه نمایشگاه (جدا از مشخصات و نوع فعالیت شركت كه در فرم ثبت نام قید شده) هزینه جداگانه دریافت خواهد شد؛ بدین منظور برگزاركننده، مجری تهیه و چاپ كتاب نمایشگاه را به واحد متقاضی معرفی خواهد نمود.
 • بخش یازدهم . سایر موارد
 1. شركت كنندگانی كه جهت استفاده از اینترنت نیاز به پهنای باند مستقل داشته باشند باید فرم درخواست مربوطه را از وب سایت نمایشگاه تهیه و تکمیل و حداكثر تا 10 روز قبل از افتتاح نمایشگاه آنرا با ذكر میزان پهنای باند مورد نیاز، به مدیریت اطلاع رسانی و برنامه ریزی شركت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران تحویل نمایند. تأمین این خدمات توسط شركت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران صورت می پذیرد و تنها در صورت وجود امكانات لازم در سالن تحت پوشش، ارائه خواهد شد. هزینه مترتب بر این امر توسط متقاضی به صورت مجزا و مستقیماً به شركت مذکور پرداخت میگردد. ضمناً اینترنت رایگان فقط به صورت مشترک (share) و با پهنای باند 64 کیلوبایت وجود دارد .
 2. اطلاع رسانی نمایشگاه و انجام تبلیغات، در حالت معمول آن برعهده برگزاركننده میباشد كه صرفاَ در حد متعارف و متداول آن انجام میپذیرد . این تبلیغات شامل انجام مكاتبات مستقیم با مخاطبین و افراد حقیقی و حقوقی مرتبط با موضوع نمایشگاه ،‌ پخش تیزر تلویزیونی (به طور متوسط پانزده نوبت) و یا نصب بیلبرد شهری یا زیرنویس به جای تیزر تلویزیونی ، درج آگهی و یا خبر برگزاری در جراید و نشریات تخصصی ، راه اندازی وب سایت نمایشگاه ، توزیع بروشور یا تراكت و ارسال دعوتنامه یا كارت دعوت به مخاطبین وحوزه های مرتبط با نمایشگاه میباشد . حجم این تبلیغات تنها در حد تبلیغات متعارف برای تمامی نمایشگاهها است و از حدود خاصی فراتر نمیرود. هرگونه تبلیغات اضافه بر موارد ذكر شده و یا افزایش حجم تبلیغات فوق،‌ تنها درصورتی میسر است كه شركت كنندگان نمایشگاه آمادگی خود را جهت حمایت مالی از نمایشگاه (اسپانسرشیپ) اعلام نمایند. در اینصورت برگزاركننده آماده هرگونه همكاری و انجام تبلیغات خاص اسپانسر خواهدبود.
 3. علاوه بر موارد مندرج در بند فوق ،‌ شركت كنندگان در نمایشگاه میباید به فراخور نوع فعالیت خود اطلاع رسانی مناسبی را به منظور آگاه نمودن مخاطبین نسبت به حضورشان در نمایشگاه به عمل آورند و در جهت جذب مخاطبین به غرفه خود ، برنامه ریزی و استراتژی تبلیغاتی مناسبی را در نمایشگاه اعمال نمایند.
 4. با توجه به اینكه براساس ضوابط سازمان امور مالیاتی كشور، برگزاركننده مكلف به پرداخت مالیات تكلیفی مترتب بر برپایی این نمایشگاه بطور یکجا میباشد . لذا به هیچوجه امكان كسر رقم 3% از مبلغ اجاره بهای شركت كنندگان جهت پرداخت مالیات تكلیفی به صورت انفرادی وجود ندارد . سایر كسورات قانونی ناشی از مشاركت در نمایشگاه ، برعهده شركت كنندگان میباشد.
 5. بیمه پرسنل داخل غرفه و نیز پرسنل غرفه ساز هر شركت و هزینه های قانونی مترتب بر آن برعهده همان شركت میباشد.
 6. تاسیسات و امكانات فیزیكی محل برگزاری نمایشگاه مانند سیستم گرمایش و سرمایش سالن، سرویس های بهداشتی، پاركینگ، رستوران، آب آشامیدنی، كیفیت ساختمان و بنای سالنهای تحت پوشش و امثال آنها همگی تحت تملك و نظارت شركت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران می باشد. برگزاركننده هیچگونه دخالتی در كیفیت و سلامت موارد ذكر شده ندارد و صرفاً نسبت به اعلام نواقص موجود به شركت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران اقدام می نماید.
 7. رعایت نكاتی كه در مكاتبات بعمل آمده از سوی برگزاركننده مطرح می شود الزامی است و مسئولیت عواقب ناشی از عدم توجه به مكاتبات و تماسهای بعمل آمده از سوی برگزاركننده برعهده شركت كننده می باشد. ضمناً هرگونه توافقی میان شركت كننده و برگزاركننده تنها در صورتی معتبر است كه مكتوب و امضا شده باشد.
 8. هرگونه ادعا یا شكایت از سوی شركت كنندگان تنها تا یكماه پس از پایان نمایشگاه معتبر بوده و پس از آن پرونده مربوط به نمایشگاه مختومه میشود . ضمناً هرگونه شكایتی درابتدا باید به برگزاركننده ارجاع شود ودرصورت عدم حصول توافق، اتاق بازرگانی صنایع و معادن و كشاورزی ایران بعنوان حكم تعیین میگردد.
 9. در صورت بروز وقایع پیش بینی نشده( فورس ماژور) مانند جنگ، زلزله، سیل، طوفان، هرج ومرج، آتش سوزی، فوت مقامات ارشد مملكتی ، تغییر قوانین جاری و ... كه منجر به لغو یا تغییر زمان نمایشگاه شود هیچگونه مسئولیتی متوجه برگزاركننده نبوده و وجوه واریزی پس از كسر هزینه های انجام شده توسط برگزاركننده مسترد خواهد شد.
 10. چنانچه تحت شرایط اضطراری شركت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران اقدام به تغییر زمان یا مكان برپایی نمایشگاه نماید مسئولیتی متوجه برگزاركننده نبوده وبرگزاری نمایشگاه تابع شرایط جدید خواهد بود.
 11. در صورتیكه تعداد شركت كنندگان به هر دلیل به حد نصاب لازم نرسد به گونه ای كه مانع از تشكیل و برگزاری نمایشگاه گردد، برگزاركننده ناگزیر از لغو نمایشگاه خواهد بود و در این صورت فقط هزینه هایی كه به برگزاركننده پرداخت شده مسترد خواهد گشت.
 12. كلیه وجوه قانونی كه شركت كنندگان ملزم به پرداخت آنها هستند از سوی برگزاركننده بصورت رسمی اعلام می شود. لذا هرگونه وجهی كه بصورت غیر متعارف از سوی افراد حاضر در محل برگزاری نمایشگاه تحت عنوان كارگر، نگهبان، باربر، نظافتچی و یا هر نام دیگری در ازاء انجام كاری و یا بدون دلیل مشخص از شركت كنندگان مطالبه شود ارتباطی با برگزاركننده نداشته و مورد تأیید نمی باشد.
 13. هرگونه خدمات جنبی نمایشگاه مانند فیلمبرداری از غرفه ها ، درج آگهی ، انتشار کتاب ، سی دی یا ویژه نامه که به سفارش برگزار کننده انجام پذیرد ، به صورت رسمی به شرکت کنندگان اطلاع داده میشود . لذا از هرگونه پرداخت هزینه به افرادی که احتمالاً به قصد سودجویی جهت انجام اینگونه خدمات به غرفه ها مراجعه میکنند ، پیش از استعلام از ستاد برگزاری ، خودداری فرمایید .
 14. برگزاركننده در خصوص قوانین وضع شده از سوی شركت سهامی نمایشگاههای بین المللی ایران و همچنین قیمتها ، مبالغ جرائم ، تعرفه مجوزها و یا خدمات مختلف كه توسط ادارات و واحدهای مختلف آن شركت نظیر اداره امور نمایشگاهی، ساختمان و تاسیسات، طراحی و غرفه آرایی، روابط عمومی، امور اجرایی ، حراست و انتظامات و سایر ادارات تابعه اعمال می گردد، دخالتی نداشته و خود نیز مانند شركت كنندگان تابع قوانین مذكور می باشد. ضمناً كیفیت قوانین و نحوه برخورد مجریان آنها با شركت كنندگان ، هیچگونه ارتباطی با برگزاركننده ندارد.
 15. درصورتیكه بدلیل تخلف از مقررات، برگزاركننده ناچار به تعطیل نمودن غرفه ای باشد، هیچیك از وجوه پرداخت شده قابل استرداد نبوده و واحد متخلف نمی تواند ادعایی در این خصوص مطرح نماید.
 16. رعایت ضوابط و شئون اسلامی برای تمامی شركت كنندگان و غرفه داران محترم الزامی می باشد.

 

این مقررات براساس ضوابط و مقررات جاری در نمایشگاههای بین المللی و مطابق كنوانسیون اتحادیه جهانی نمایشگاه ها تدوین شده و در تمام نمایشگاه های معتبر دنیا اجرا می شود. عدم توجه به آنها برگزاركننده را در پیگیری قانونی علیه متخلفین مخیر می سازد.

 • UFI1.jpg - 3.95 kb
 •    

     

   

 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 •  

  yazdteb.jpg - 6.63 kb

   

   

   

© کلیه حقوق متعلق است به شرکت نمایشگاهی سپنتاس 2015